KA-BAR Jarosz "Turok"
Kód: KA7503Detailní popis produktu
Další z řady skvělých nožů od proslulého amerického výrobce KA-BAR, který se věnuje výrobě nožů už od roku 1898. Turok je velmi odolný nůž s pevnou čepelí, který, jak už jeho jméno napovídá, vám bude dělat spolehlivého společníka na všech vašich cestách.
Pouzdro Celcon®, ve kterém je nůž uložený, můžete připevnit díky MOLLE vazbě na zadní straně pouzdra na batoh, taktickou vestu apod. Druhá možnost nošení je na opasku - opasek můžete pouzdrem provléknout, ale protože ne vždy je snadné opasek sundat nebo se vám prostě nechce, stačí odepnout druk, rozlepit suchý zip a pouzdro na opasek nandat. Existuje i další varianta nošení, a to kovovými oky provléknout provázek a pouzdro přivázat třeba ke stehnu.
Na hnědé plastové rukojeti je znak řady KA-BAR/Jarosz a na jejím konci je kovové oko pro provlečení šňůry nebo provázku. Tělo nože je z jednoho kusu oceli, čepel je z jedné strany označená nápisem KA-BAR, Olean, NY USA, z druhé strany je pak označení čísla nože a znak KA-BAR/Jarosz.
- pevná hladká čepel
- pouzdro Celcon® s MOLLE vazbou i připevněním na opasek
- kovová oka na pouzdře
- celková délka nože - 28,75 cm
- délka čepele - 15,6 cm
- tloušťka čepele - 0,47 cm
- materiál čepele - ocel 1095 Cro-Van s HRC 56-58
- materiál střenky - Ultramid® (velmi odolný plast)
- hmotnost - 360 g
Vyrobeno v USA.
Nůž vznikl pod rukama designéra Jesse Jarosze, který pochází z Nebrasky (Spojené státy americké). Už od mala se věnoval lovu a rybaření. Jako náctiletý pracoval v létě se dřevem se svým otcem, takže se postupně učil pracovat s nejrůznějším nářadím, stejně jako předchozí generace v jejich rodině. Jesse nože miloval už od dětství a kdy vytvoří nějaký svůj vlastní nůž, byla jen otázka času.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Nože s pevnou čepelí |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky |
| EAN: | 0617717275036 |
| Značka: | KA-BAR |
| Typ: | Outdoorové, Survival, Vojenské |
| Materiál čepele: | 1095, Uhlíková ocel |
| Materiál rukojeti: | Plast |
| Materiál pouzdra: | Plast |
| Povrchová úprava: | Ano |
| Celková délka: | 251 mm - 350 mm |
| Délka čepele: | 101 mm - 200 mm |
| #sizes_table#: | hidden |
| Barva rukojeti: | Hnědá |
| Hmotnost: | 301 g - 400 g |
| Konstrukce: | Full-Tang |
| Sada: | Ne |
| Přesná celková délka: | 288 |
| Přesná délka čepele: | 156 |
| Přesná hmotnost: | 360 |
| Položka byla vyprodána… | |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.

Vznik společnosti KA-BAR Knives, Inc. se datuje k 29. dubnu 1897, kdy skupina 38 mužů založila v Nové Anglii společnost s ručením omezeným známou jako Tidioute Cutlery Company za účelem výroby a prodeje nožířských výrobků. Přestože společnost vznikla v roce 1897, ve skutečnosti se až do roku 1898 nic nevyrábělo, a proto je tento rok oficiálním rokem založení společnosti KA-BAR.
Prvních pět let existence společnosti bylo bouřlivých a na přelomu století společnost Tidioute Cutlery Company ukončila svou činnost. V lednu 1902 však majetek společnosti koupil Wallace R. Brown. O tři měsíce později požádal o založení společnosti s názvem Union Razor Company, která měla opět vyrábět a prodávat příbory.
Po téměř sedmi letech fungování se Brown a správní rada rozhodli, že název společnosti již neodpovídá jejímu rozšiřujícímu se sortimentu výrobků, a proto byl změněn na Union Cutlery Company.
Do roku 1911 se společnost Union Cutlery Company rozrostla a přesunula své provozy do města Olean ve státě New York. Společnost dodnes sídlí v Oleanu ve státě New York, nedaleko místa, kam se přestěhovala na počátku 20. století.
Různí výrobci nakonec vyrobili miliony nožů "KA-BAR", ale ochrannou známku KA-BAR vlastnila pouze jedna společnost: Union Cutlery Company. Vzhledem k roli, kterou nůž sehrál ve druhé světové válce, a popularitě názvu se Dan Brown a ředitelé společnosti rozhodli v roce 1952 oficiálně změnit název na KA-BAR Cutlery, Inc.
Nejenže to byl chytrý krok, jak využít něžných citů k názvu, ale také to pomohlo společnosti získat trh s výrobou nožů KA-BAR.