Nůž CONDOR Selknam
Kód: CTK392151HCDetailní popis produktu
Má full tang čepel s konvexním okrajem. Zadní strana hřbetu má prstovou rukojeť pro použití při kontrolovaných řezech. Má "Coconut Breaker" pro rozbijení nebo drcení materiálu. Zadní část rukojeti má zářez pro použití jako "Bowdrill" a díky devadesáti stupňovému řezu v rukojeti se dá použít na rozdělání ohně za pomoci firesteelu.
Je nůž jež vyznamenává domorodé obyvatele "Tierra del Fuego" na jihu Chile. Zanikly mezi 19. a 20. stoletím, byly to zkušení lovci, rybáři a kočovníci s velkou velikostí a silou.
K noži je dodáváno velmi pěkně ručně šité kožené pouzdro pro upevnění k opasku.
Technická specifikace:
- Délka čepele: 130 mm
- Délka rukojeti: 120 mm
- Celková délka: 250 mm
- Čepel: 1075 High Carbon Steel
- Tloušťka čepele: 5 mm
- Styl čepele: Drop Point
- Rukojeť: Micarta
- Hmotnost: 440 g
- Návrhář: Walter Matthews
Vyrobeno v Salvadoru
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Nože s pevnou čepelí |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky |
| EAN: | 7417000557640 |
| Značka: | CONDOR Tool & Knife |
| Typ: | Bushcraft, Sekací, Survival |
| Materiál čepele: | 1075, Uhlíková ocel |
| Materiál rukojeti: | Micarta |
| Materiál pouzdra: | Hovězí kůže |
| Povrchová úprava: | Ano |
| Celková délka: | 151 mm - 250 mm |
| Délka čepele: | 101 mm - 200 mm |
| Výbava: | Nůž |
| #sizes_table#: | hidden |
| Barva rukojeti: | Coyote, Písková |
| Hmotnost: | 401 g - 500 g |
| Konstrukce: | Full-Tang |
| Sada: | Ne |
| Přesná celková délka: | 250 |
| Přesná délka čepele: | 130 |
| Přesná hmotnost: | 440 |
| Položka byla vyprodána… | |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.

Historie společnosti CONDOR TOOL & KNIFE® sahá až do roku 1787, kdy byla v německém Solingenu založena společnost GEBR WEYESBERG COMPANY.
Díky kvalitě vyráběných mečů, vojenských nožů, zemědělského nářadí a domácích příborů se Solingen stal světovým hlavním městem nožířství. V průběhu generací zjistil největší světový výrobce mečů a nožů, že je nutné rozšířit provoz do dalších zemí, aby mohl lépe sloužit svým zákazníkům.
V roce 1964 založila společnost IMACASA® GEBR WEYESBERG COMPANY v Santa Aně v Salvadoru výrobní závod s nejmodernějším německým vybavením a vyslala některé své místní zaměstnance na rozsáhlé školení do Solingenu. Středoamerické provozy společnosti IMACASA byly v 80. letech prodány místním investorům.
Společnost IMACASA® má více než 56 let zkušeností s výrobou a velkoobchodním prodejem železářského nářadí pro zemědělství, stavebnictví, trávníky a zahrady a průmyslové trhy. Má výrobní a distribuční zázemí v celé Střední Americe, vyváží do více než padesáti zemí světa a poskytuje stabilní zdroj pracovních míst v regionu. V současné době je společnost IMACASA® jedním z největších výrobců mačet a lopat na světě, který pracuje na nepřetržité směny, aby uspokojil rostoucí celosvětovou poptávku po svých výrobcích.